Korzyści na każdym etapie inwestycji

Korzyści na każdym etapie inwestycji

Featured

Jako Gazuno, staramy się czerpać korzyści nie tylko z wysokorozwiniętej technologii urządzeń po ich montażu, ale na każdym etapie przedsięwzięcia inwestycyjnego.

 

1. Technologia absorpcyjna – OZE z gazu.
2. Korzyści na każdym etapie inwestycji.
3. Przykład doboru pomp ciepła typu powietrze/woda.
4. Przykład doboru pomp ciepła typu grunt/woda.
5. Analiza eksploatacyjna urządzeń absorpcyjnych.
6. Spełnia warunki, oszczędza rachunki.
7. Instalacja hydrauliczna z GAHP.
8. Absorpcyjna pompa ciepła małej mocy.
9. Przykłady realizacji.

 

Korzyści na każdym etapie inwestycji

Jako Gazuno, staramy się czerpać korzyści nie tylko z wysokorozwiniętej technologii urządzeń po ich montażu, ale na każdym etapie przedsięwzięcia inwestycyjnego.

Pomagamy w stworzeniu jak najbardziej efektywnych rozwiązań z zastosowaniem gazowych absorpcyjnych pomp ciepła, koncentrując się przede wszystkim na zaspokojeniu potrzeb przyszłych użytkowników.

 

ETAP I – KONCEPCJA

Najważniejszy etap cyklu inwestycyjnego to koncepcja. To tu zapadają decyzje o stosowanej technologii i przyszłej charakterystyce obiektu. Pojawiają się problemy czy wybrać bardziej ekologiczne, ekonomiczne czy efektywne rozwiązania. Aby pomóc w doborze najbardziej optymalnego rozwiązania nasi doradcy dopasują odpowiednią ilości urządzeń do zapotrzebowania budynku przygotują analizę kosztów eksploatacyjnych, analizę współczynnika energii pierwotnej oraz analizę emisji zanieczyszczeń.

                                       

Zgodnie z poniższym przykładem układ z gazowymi absorpcyjnymi pompami ciepła pozwala na oszczędności rzędu 20-70% (rys.1). Dodatkowo są to urządzenia, które emitują nieznaczne ilości pyłów PM 2,5 oraz PM10, a emisja CO2 w porównaniu do kotła węglowego jest około 60% niższa. Ze względu na zasilanie pomp ciepła gazem współczynnik nakładu energii nieodnawialnej (wi) wynosi 1,1(1). Jest to wartość prawie trzykrotnie mniejsza niż dla urządzeń zasilanych energią elektryczną (wi =3)(1), dzięki czemu spełnienie określonej w warunkach technicznych wartości EP jest prostsze do osiągnięcia. Dodatkowym atutem urządzeń jest możliwość produkcji medium grzewczego o wysokim parametrze (nawet 650C) co często skutkuje zastosowaniem ich w termomodernizacji budynków.

Rys.1 Szacunkowy sezonowy koszt eksploatacyjny  (zapotrzebowanie 140 kW, cena gazu 2,1 zł; cena prądu 0,63zł)

 

ETAP II – POZYSKANIE ŚRODKÓW

Urządzenia absorpcyjne, dzięki zasilaniu przez jedno z najbardziej ekologicznych paliw, gaz oraz wykorzystaniu do produkcji ciepła energii odnawialnej (efektywność do 169%) spełniają warunki określone przez programy krajowe oraz regionalne umożliwiające otrzymanie dofinansowania na ekologiczne źródło ciepła.

                                      

ETAP III – PROJEKT

Zależy nam by układy, gdzie projektowane są gazowe absorpcyjne pompy ciepła, były jak najbardziej efektywne. Dlatego z chęcią konsultujemy z projektantami każde zagadnienie inwestycyjne. Pozwala to zoptymalizować koszty inwestycyjne przy jednoczesnym zapewnieniu jak najwyższej efektywności układu, nawet przy współpracy z innymi źródłami jak wewnętrzne kotły kondensacyjne czy instalacja solarna. Dodatkowo wychodząc naprzeciw potrzebom rynku przygotowaliśmy bibliotekę naszych produktów w formacie DWG oraz BIM.

                                     

 

ETAP IV – REALIZACJA

Urządzenia absorpcyjne wykorzystują wysokorozwiniętą technologię do produkcji ciepła, jednak w montażu są to bardzo proste urządzenia. Ze względu na komponowanie ich w linki, czyli zestawy hydraulicznie i elektrycznie połączone, wystarczy podłączyć instalację hydrauliczną oraz gazową do kolektorów zbiorczych. Dodatkowo nasi doradcy do każdej inwestycji mogą przygotować poradnik wykonawcy, który przeprowadzi wykonawcę krok po kroku przez cały proces realizacji. Zawsze pozostajemy do pełnej dyspozycji telefonicznej oraz mailowej by odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące urządzeń.

                                    

ETAP V – EKSPLOATACJA

Etap, w którym dochodzi do spełnienia wszystkich wymienionych powyżej obietnic. Użytkownik w otrzymanych fakturach za ciepło obserwuje znaczne oszczędności. Znaczna korzyść, również finansowa, wynika z zastosowanego w urządzeniach absorpcyjnych czynnika. Ze względu na jego brak negatywnego wpływu na środowisko (GWP=0, ODP=0), nie podlega on regulacjom ustawy o f-gazach, co w konsekwencji powoduje, że użytkownik nie jest obciążany dodatkowymi obowiązkami i opłatami podczas eksploatacji. Kolejną zaletą jest bezobsługowość systemu oraz możliwość monitorowa go z poziomu przeglądarki internetowej. Natomiast w przypadku wszelkich konieczności regulacji lub naprawy błędów systemu, autoryzowany serwis fabryczny postara się pomóc zdalnielub skontaktuje się z autoryzowanym serwisem regionalnym w celu interwencji na obiekcie.

Dzięki przytoczonym korzyściom proces inwestycyjny zamienia się w cykl, ponieważ zadowoleni klienci planują, projektują i realizują kolejne inwestycje z wykorzystaniem absorpcyjnych urządzeń.

                                    

W Polsce zainstalowanych mamy ponad 550 pomp ciepła, które przyniosły wyraźne efekty ekonomiczne oraz ekologiczne, a zadowolenie ich użytkowników mierzymy rosnącą liczbą referencji.

Zachęcamy do odwiedzenie naszej strony internetowej (www.gazuno.pl/referencje) oraz kanału Youtube, na którym znajdą Państwo wywiady referencyjne.

 

               .

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

 

Lena Turakiewicz

zastępca kierownika sekcji handlowej

+48 537 150 408

lena.turakiewicz@gazuno.pl

 

Obserwuj nas:

Komentarze